Magazín pro mladé kluky

Tento web chce být mostem mezi tebou a světem holek. Témata : kluci, holky, rande, sbalit, sex, láska a polibek.

AKCE

Přišla mi pozvánka a informace, že jsou dobré i přednášky o sexualitě od paní doktorky Marie Fridrichové z Centra pro rodinu a sociální péči Ostrava. Konají se různě po republice, kam si ji lidi pozvou, ale nevím, jak daleko je až ochotna přijet. Aktuálně je přednáška 

v Pátek 24. 4. 2009, v 19.15

BIBLICKÝ POHLED NA LÁSKU A SEXUALITU

Setkání v Orlovně v Uherském Hradišti pro všechny od 12 - 100 let. Přijede a povídat si s vámi bude

paní doktorka Marie Fridrichová

z Centra pro rodinu a sociální péči o. s., Ostrava

.............................................

Mám pro tebe tip na jednu zajímavou a ojedinělou akci, totiž výstavu:

"Titanic - výstava artefaktů"

Jedna paní z Brna tam byla a napsala o tom tento zajímavý článek:
Tenhle článek píšu bezprostředně po návštěvě výstavy "Titanic - výstava artefaktů" a zážitek to byl natolik silný, že se o něj s vámi musím podělit.
Jak ale popsat celou tu zvláštní a působivou podívanou ? Začnu od začátku.
Výstavu můžete zhlédnout u nás v Brně na Heršpické ulici č.9 (bývalá budova Bauhausu) do poloviny května. Po zaplacení nemalého vstupného (jeden lístek průměrně 250,-Kč, ale stojí to za to) se rázem ocitnete na té velké slavné lodi.
Hned u vchodu si u "lodní stevardky" vylosujete svůj vlastní "palubní lístek". Na každém lístku je skutečné jméno skutečného pasažéra, který se na Titanicu plavil. Dozvíte se, jak se dotyčný jmenoval, čím byl, s kým a kam cestoval, dokonce i to, jakou cestoval třídou.
Stevardka nás upozornila, že na konci výstavy se podle svého lodního lístku dozvíme, zda právě vy byste jako cestující byl zachráněn, nebo ne.
Takže vzhůru na palubu.
Hned v prvním sále vás uvítá lehká taneční hudba podbarvená hukotem lodních šroubů. Jsme v první třídě. S úžasem prohlížíte osobní věci (nebo to, co z nich zbylo) jednotlivých pasažérů.
Všechny ty peněženky, cestovní tašky, mince, náhrdelníky, brýle, části oblečení... Každá věc měla svého skutečného majitele. Patřily konkrétním lidem, kteří měli jméno i tvář a konkrétní osud. Až vás z toho mrazí, kolik lidských osudů, je skryto v těch vystavených drobnostech.
Kladete si otázky:
- Komu patřil medailon s iniciálami V.J.?
- Kdo nosil tuhle peněženku ?
- Který cestující ztratil tady tu botu ?
- Jaká byla ta dáma, která nosila ve vlasech tuhle sponu ?
- Kdo hrál s těmito kartami ?
Na stěnách čtete slova a věty, které vyslovili někteří cestující, když se Titanic začal potápět. Jsou to nejen slova strachu a obav, ale i lásky
- "Prožila jsem s tebou celý život, neopustím tě ani teď"
a naděje - "Doufám, že se z toho dostaneme v pořádku, mám doma ženu a 5 capartů" (stevard, jehož jméno jsem nakonec našla mezi obětmi).
Chvílemi se vám až tají dech a neubráníte se dojetí. V jednom okamžiku to i zastudí. To když si můžete sáhnout na "opravdový" ledovec a zanechat na něm otisk své ruky.
Pokračujete v prohlídce dál a dál. Už neslyšíte salonní hudbu, ale podmořské dunění hlubin a najednou jste na samém konci prohlídky.
Tady, před velkou osvětlenou tabulí se jmény všech cestujících a posádky je největší tlačenice. Všichni s napětím hledají to "své" jméno ze "svého" palubního lístku.
Byli jsme zachráněni ? Nebyli ? Malí i velcí, všichni to prožívají s napětím. Někteří jen tak v zamyšlení sedí na lavičce před sáhodlouhým seznamem jmen a ztichle je pročítají.
Jak jsem dopadla já ? Jako většina cestujících třetí třídy. Nepřežila jsem, stejně jako manžel (aspoň, že všechny naše děti přežily :-) )
Napadla mě ale jedna věc. My všichni se jednou ocitneme na konci, kdy bude jedno, jestli jsme cestovali první, druhou nebo třetí třídou. Bude také jedno, jestli jsme byli cestujícími, kapitány nebo topiči pod kotly.
I my jednou budeme na KONCI , kdy se bude rozhodovat, jestli budeme zachráněni nebo ne. Oproti lidem z Titanicu však máme jednu velikou výhodu. Můžeme (tím, jak prožijeme svůj život) ovlivnit to, jak to s námi nakonec dopadne
Takže, snažme se svůj život prožít co nejlépe, abychom si na jeho konci mohli s radostí a s nadějí zazpívat píseň, která zněla, když klesal Titanic ke dnu. "Blíž k Tobě Bože můj ..."

zdroj: http://hesa.signaly.cz/0803/29-3-2008-potopila

 

DUCHOVNÍ OBNOVA V POSTNÍ DOBĚ

(pro mladé muže)

opsáno na www.signaly.cz/duchovni-obnova-m

Štítky
Duchovní obnova
Diskuzní témata k akci:
DUCHOVNÍ OBNOVA V POSTNÍ DOBĚ (pro mladé muže) - diskuzní fórum
Místo:
Milosrdní bratři - Brno
Datum:
23. 2. 2008 9:00
Pozvánka:

Milosrdní bratři Vás zvou na jednodenní "Duchovní obnovu v postní době" pro mladé muže. Součástí jsou moderovaná rozjímání, adorace, možnost duchovní porady a mše svatá. Prosíme hlaste se předem (kvůli jídlu). Po domluvě je možné i přespání.

 

 

Milosrdní bratři - Brno (Jihomoravský kraj)

Vídeňská 7, Brno.

Zastávka "Nemocnice Milosrdných bratří" tramvají 2,5,6,7.

 

Prosíme registrujte se do 18.2.2008.

Kontakt: 543 165 197, obnova@milosrdni.cz.   nebo na:
http://www.milosrdni.cz/pages/akce-pozvanky/akce--unor.php


ŠKOLA PARTNERSTVÍ

od 12.10. 2007
se koná Škola partnerství taky ve Staré Vsi nad Ondřejnicí. (Severní Morava).
Informace a přihlášky na tel. 731 625 606, e-mail: sdostal@doo.cz

Na co se můžete těšit: program je podobný jako v Rajnochovicích.

Pozor - v průběhu zpravodajství z Celostátního setkání mládeže se  dozvíte  jedno velké překvapení! Bude se vám to hodit! Sledujte pravidelně signaly.cz nebo sedívejte do archivu zpráv!

UŽ VÍTE, JAKÉ BYLO TO PŘEKVAPENÍ V TÁBOŘE?

KOMUNITNÍ SYSTÉM (NEJEN) PRO  MLÁDEŽ VŠECH KŘESTANSKÝCH CÍRKVÍ, KTERÝ KOMPLETNĚ PŘIPRAVILI PRO VŠECHNY  MLADÉ LIDI, KTEŘÍ CHTĚJÍ SMYSLUPLNĚ, SVOBODNĚ A RADOSTNĚ ŽÍT A SDÍLET SE NAVZÁJEM, PRÁVĚ SAMI MLADÍ - PARTA ŠIKOVNÝCH KLUKŮ I DĚVČAT, TÝM SIGNALY.CZ. TO VŠE VČETNĚ NAPROGRAMOVÁNÍ, DESIGNU, PROPAGACE APOD. A DALŠÍHO SPRAVOVÁNÍ. MŮŽETE VYZKOUŠET PRÁVĚ NA www.signaly.cz.
NEBUDETE-LI SI S NĚČÍM VĚDĚT RADY, PODÍVEJTE SE DO DISKUSÍ, JE TAM JEDNA I K SYSTÉMU SAMOTNÉMU.

Můžete diskutovat,  psát si blog, číst blogy ostatních
 (a  když kliknete vlevo na spodní lištu zajímavého blogu, ukáže se vám fotka autora, můžete mu poslat vzkaz a spousta jiných zajímavostí a vychytávek...)

ŠKOLA PARTNERSTVÍ
Rajnochovice 12. - 14.10. 2007(Zlínský kraj)


MOTTO: " Jsi zodpovědný za růži, kterou k sobě připoutáš."
(A. de Saint Exupéry)

POŘÁDÁ: 
Centrum pro rodinný život olomouckého arcibiskupství, ve spolupráci s odborníky, manželskými páry, týmem mladých lidí a knězem.

URČENO - pro mladé od 16ti let, a to nejen pro partnerské dvojice, ale i pro jednotlivce

KDE? - Přístav, Rajnochovice

KDY? - úvodní setkání je 12. až 14.10. 2007

JAK? - cyklus 6 víkendů

O ČEM? - navazování kontaktů, od zamilovanosti k lásce, rozdíly mezi mužem a ženou, rozumné řešení konfliktů, radost z přátelství, manželská sexualita a další.

A CO S SEBOU? -spacák, přezůvky, něco dobrého ke kávě nebo k čaji

ZAČÁTEK - vždy v pátek ve 20.00 večeří

KONEC - vždy v neděli po obědě

PŘIHLÁŠKY: do 5.10. 2007

ADCŽM Přístav,
768 71 Rajnochovice 12
tel. 573 391 156
e-mail: pristav@centrum.cz

 
Tento web chce být mostem mezi tebou a světem holek. Témata : kluci, holky, rande, sbalit, sex, láska a polibek.